TIDAL w Mercedesie

TIDAL, jedna z popularniejszych platform do streamingu muzyki będzie dostępna w nowych Mercedesach.

- Advertisement -

Samochody stają się platformami Internet of Things na kołach – tak mówiłem już kilka lat temu. I rzeczywiście coraz więcej w tym racji. Z tą różnicą, że skręcają również w kierunku platform multimedialnych zapewniających szeroki aspekt rozrywki. To podłoże pod autonomiczną jazdę, podczas której przecież trzeba będzie czymś zająć pasażerów i bezrobotnego kierowcę.

TIDAL Mercedes
fot. Mercedes-Benz

Jak uruchomić TIDAL w Mercedesie?

W każdym razie TIDAL będzie dostępny w nowych modelach Mercedesa z systemem operacyjnym MBUX. Co więcej, dzięki rejestracji za pośrednictwem konta w Mercedes Me, nowi użytkownicy otrzymają 3-miesięczną subskrypcję TIDAL HiFi gratis. W tym celu poprzez stronę Mercedes Me należy utworzyć nowe konto w TIDAL, pobrać apkę na swoje urządzenie i zalogować się do serwisu. Następnie w zakładce Media w nowym Mercedesie wystarczy wybrać pozycję “Muzyka Online”.

Mercedes zadbał też oczywiście o swoje playlisty. Ułożone zostały głównie pod kątem podróży samochodem. Jak chcecie sprawdzić, co tam tęgie głowy z MB wymyśliły, zerknijcie sobie tutaj.

A teraz dlaczego TIDAL w Mercedesie to lepsza opcja niż streaming z telefonu. Otóż TIDAL HiFi zapewnia dostęp do najwyższej jakości dźwięku TIDAL Masters, która wykorzystuje technologie MQA, Dolby Atmos czy 360 Reality Audio. Dzięki temu użytkownicy mogą słuchać muzyki w takiej formie, w jakiej została pierwotnie nagrana, a w połączeniu z systemami nagłośnienia oferowanymi przez Mercedes-Benz, możemy poczuć się jak w studio. Oczywiście, jeśli na przykład konfigurując GLE zadbaliśmy o to, by dołożyć sprzęt Burmester. Ale jak można było zrobić inaczej?

TIDAL Mercedes
fot. Mercedes-Benz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here