Porsche Design zaprojektuje, a AOC wyprodukuje monitor dla graczy

Gaming i e-sport to jedne z nielicznych branż, które nawet w pandemii radzą sobie doskonale. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm z segmentu elektroniki konsumenckiej, ostrzy sobie pazurki na graczy. Między innymi pewnie z tego powodu Porsche Design nawiązało współpracę z AOC, albo AOC z Porsche Design, której efektem mają być specjalne monitory dla graczy, cechujące się jednocześnie stylowym wyglądem, jak i wyśrubowanymi parametrami.

- Advertisement -

Porsche Design to marka doskonale znana w technologicznym światku, bo spod ręki studia projektowego niejeden już ciekawy pomysł wyszedł. Zresztą nie tylko technologiczny. Ja sam pamiętam jeszcze nawigację marki Becker z serii Porsche Design, która była droższa niż średnia krajowa w tamtym czasie. Innymi słowy, Porsche Design to uznany brand, znany z kooperacji zwłaszcza na rynku niemieckim.

monitor dla graczy Porsche Design AOC

Z kolei AOC to spółka zależna TPV Technology, największej na świecie firmy produkującej panele LCD. AOC z liniami AOC Gaming oraz AGON, celuje w gusta graczy. Stąd decyzja o wspólnym projekcie z Porsche Design. Globalny wolumen modeli o odświeżaniu 144 Hz lub wyższym w 2019 roku wzrósł o 76% w stosunku do poprzedniego (2018).

Zdjęcie autorstwa Soumil Kumar z Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here