Oto BMW X7 Edition Dark Shadow. Powstanie ich tylko 500 sztuk

BMW X7 jara mnie niemal od samego początku, kiedy Niemcy go zaprezentowali. To naprawdę wielkie i piękne bydlę. Ale edycja Dark Shadow to creme de la creme w segmencie SAV (Sports Activity Vehicle). Dzięki wyjątkowej stylistyce i wyposażeniu BMW Individual BMW X7 Edition Dark Shadow uwydatnia zarówno sportowy wygląd, jak i luksusową atmosferę tego największego z gamy BMW.

- Advertisement -

Najbardziej charakterystyczną cechą tej edycji jest metalizowany lakier specjalny BMW Individual w kolorze mroźnym szarym arktycznym. Ta wyjątkowo wysokiej jakości wyszukana wersja lakieru karoserii została zastosowana po raz pierwszy w modelu BMW X. Wraz z rozpoczęciem produkcji tej edycji do programu wyposażenia dodatkowego dla BMW X7, BMW X6 i BMW X5 zostaną włączone inne wybrane wersje lakieru specjalnego BMW Individual.

BMW X7 Edition Dark Shadow
fot. BMW

Tylko 500 sztuk, czyli model kolekcjonerski

Jeśli chcesz się wyróżnić, a przy tym potrzebujesz naprawdę spore auto, to właśnie masz okazję. BMW X7 Edition Dark Shadow będzie produkowane od sierpnia 2020 w amerykańskim zakładzie BMW w Spartanburgu w limitowanej edycji rzędu około 500 sztuk. Jednak model ten jest dostępny na całym świecie i może być wyposażony we wszystkie silniki oferowane dla BMW X7. No, ale na litość boską – małego diesla chyba do niego nie zamówicie….

BMW X7 Edition Dark Shadow
fot. BMW

Czarny chrom, czyli styl i jeszcze raz styl

Uzupełnieniem wyrazistego lakieru BMW X7 Edition Dark Shadow są błyszczące elementy BMW Individual Shadow Line o rozszerzonym zakresie. Oprócz obramować szyb bocznych, maskowanie słupka B i C oraz podstaw lusterek zewnętrznych także obramowanie i grill atrapy chłodnicy, skrzela i końcówki rur wydechowych układu wydechowego są utrzymane w kolorze czarnego chromu. Tworzy to subtelny kontrast z połyskującymi matowo powierzchniami karoserii, który dodatkowo podkreślają błyszczące relingi dachowe BMW Individual Shadow Line i szyby przeciwsłoneczne.

Kolejną ekskluzywną cechą BMW X7 Edition Dark Shadow są 22 calowe obręcze kół M ze stopów lekkich w stylistyce V Spoke w matowym kolorze Jet Black z ogumieniem mieszanym. Doskonałym osiągom silnika towarzyszy emocjonujący dźwięk sportowego układu wydechowego M.

BMW X7 Edition Dark Shadow
fot. BMW

W środku też luksusowo

Wnętrze dostępne jest sześcioma lub siedmioma siedzeniami. Kierowca i pasażer delektują się doskonałym sportowym charakterem luksusowego SAV-a na regulowanych elektrycznie fotelach z funkcją pamięci. Kierownica skórzana M i elementy wyposażenia BMW Individual zaprojektowane specjalnie dla BMW X7 Edition Dark Shadow świadczą o najwyższej ekskluzywności. Przyczyniają się do tego również pełna tapicerka BMW Individual ze skóry Merino w kolorze granatu nocy i czarnym z kontrastującym stebnowaniem, a także utrzymana w kolorze granatu nocy podsufitka BMW Individual z Alcantary.

BMW X7 Edition Dark Shadow
fot. BMW

Górna część deski rozdzielczej, podobnie jak podłokietniki drzwi, pokryta jest skórą Nappa w kolorze granatu nocy. W dolnej części deski rozdzielczej oraz na tylnych stronach przednich siedzeń zastosowano czarną skórę Merino. Listwy ozdobne BMW Individual w wersji z czarnego drewna szlachetnego Fineline z aluminiowymi wstawkami podkreślają ponadto fascynujący wygląd wnętrza modelu z tej edycji. W obszarze konsoli środkowej wyjątkową stylistykę uzupełniają listwy ozdobne BMW Individual w czarnym lakierze fortepianowym z logo tej edycji.

BMW X7 Edition Dark Shadow
fot. BMW

Nie wiem jak Wy, ale ja brałbym X7 w tej wersji w ciemno. No i chyba nie muszę dodawać, że technologicznie, to to auto mocno daje radę, mimo, że nie pisałem o tym.

BMW X7 Edition Dark Shadow
fot. BMW
BMW X7 Edition Dark Shadow
fot. BMW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here