LG PuriCare Wearable – maseczka od LG

LG pokazało PuriCare Wearable – osobisty oczyszczacz powietrza, do noszenia na twarzy. Rozwiązanie niezwykle przydatne, zwłaszcza w dobie pandemii.

- Advertisement -

Czy tego chcemy, czy nie – maseczki ochronne na długo wpiszą się w nasze codzienne akcesoria. Nawet po pandemii koronawirusa, będzie część osób, która będzie chciała je nosić chociażby ze względu na smog. LG zdaje się to doskonale rozumieć i prezentuje swój, technologiczny pomysł na ten segment rynku.

Jak twierdzi producent, LG PuriCare Wearable może rozwiązać dylemat wynikający z konieczności wybierania między maseczkami domowej roboty o niekontrolowanej jakości, a maseczkami jednorazowymi. Oczyszczacz powietrza PuriCare Wearable jest wyposażony w dwa filtry HEPA H13, podobne do tych, które LG stosuje w domowych oczyszczaczach powietrza.

Wysokowydajne, wymienne filtry umożliwiają masce PuriCare Wearable dostarczanie świeżego, czystego powietrza zarówno podczas użytkowania w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. W oczyszczaczu zastosowano dwa wentylatory o trzech prędkościach pracy oraz opatentowany czujnik oddechu. Wentylatory pozwalają na łatwiejsze oddychanie czystym, filtrowanym powietrzem, natomiast czujnik mierzy rytm oddychania oraz objętość oddechu użytkownika i na tej podstawie dostosowuje prędkość obu wentylatorów. Aby ułatwić oddychanie, wentylatory automatycznie przyspieszają podczas wdechu i zwalniają przy wydechu.

LG PuriCare Wearable

Maseczka idealnie dopasowana do twarzy

Oczyszczacz powietrza LG PuriCare Wearable komfortowo przylega do twarzy użytkownika, minimalizując nieszczelności wokół nosa i podbródka, ponieważ ma ergonomiczną konstrukcję opracowaną na podstawie dokładnej analizy kształtu ludzkich twarzy. Taka konstrukcja pozwala też na wygodne noszenie urządzenia przez wiele godzin. Wydajny i lekki akumulator o pojemności 820 mAh wystarcza nawet na osiem godzin pracy w trybie z małą prędkością wentylatorów albo dwie godziny w trybie z maksymalną prędkością wentylatorów.

Co więcej, innowacyjny osobisty oczyszczacz powietrza jest dostarczany wraz z etui, pomagającym w utrzymywaniu higieny podczas przerw w użytkowaniu urządzenia. To jedyne w swoim rodzaju etui wyposażone jest w diody LED emitujące promieniowanie UV, które niszczy szkodliwe bakterie, a także umożliwia ładowanie akumulatora w oczyszczaczu. Ponadto, aby zapewnić optymalną skuteczność oczyszczania powietrza, etui przesyła do aplikacji mobilnej LG ThinQ (Android/iOS) powiadomienia o konieczności wymiany filtrów. Podczas prac nad oczyszczaniem powietrza LG PuriCare Wearable nie zapomniano też o odpowiedzialności za środowisko naturalne, dlatego każdy element urządzenia, od filtrów po paski do noszenia, jest wymienny i przystosowany do recyklingu.

LG PuriCare Wearable

LG PuriCare Wearable – kiedy w sprzedaży?

To cudo ma być dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku. W czwartym kwartale. Niestety póki co wybranych jedynie krajach, ale znając życie – wcześniej czy później doczekamy się go również w Polsce. Ceny nie podano. Dla osób lubiących gadżety technologiczne, to całkiem fajna alternatywa dla tradycyjnych maseczek. Nawet tych, z ulubionym logotypem marek modowych. Ja bym ją nosił na zmianę w C-Face Smart Mask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here